O nas w mediach

XXVI Walny zjazd delegatów P.Z.P.

25 marca 2023 roku w hotelu „Gromada” w Warszawie odbył się XXVI Walny Zjazd Delegatów Polskiego Związku Pszczelarskiego, w którym udział wzięła 8-osobowa delegacja z Dolnośląskiego Związku Pszczelarskiego we Wrocławiu: Czesław Trzciański – prezes DZP, Andrzej Gryglak, Bolesław Krawczyk, Czesław Pachołek, Marian Krzyżostaniak, Mirosław Majcherek, Zenon Zięba i Adam Prusaczyk.

7-lecie przywrócenia prawa do zakładania pasiek we Wrocławiu

7-lecie przywrócenia prawa do zakładania pasiek we Wrocławiu

7 lat temu 7 lipca 2016 roku dzięki Radzie Miasta Wrocławia, na wniosek prezesa Koła „Krzyki” Mirosława Majcherka oraz pszczelarzy i działkowiczów, zniesiono zakaz hodowli pszczół we Wrocławiu. Przywrócono prawo do zakładania pasiek.

Ogłosili konkurs na projekt ula. Pszczoły zamieszkają na tarasach Dworca Głównego

Ogłosili konkurs na projekt ula. Pszczoły zamieszkają na tarasach Dworca Głównego

Wiosną przyszłego roku na Dworcu Głównym we Wrocławiu pojawią się nowi mieszkańcy. Polskie Koleje Państwowe we współpracy z BWA Wrocław ogłosiły konkurs na projekt ula, który zostanie postawiony na zielonych tarasach dworca. 

Zrób to ze smakiem

Zrób to ze smakiem

Pan Mirosław Majcherek wystąpił w programie „Zrób to ze smakiem” wyemitowanym w TVP Wrocław 4 sierpnia 2018 r.

Dziś dzień pszczół

Dziś dzień pszczół [ROZMOWA]

Wrocławscy pszczelarze apelują o niestosowanie nasion rzepaku zaprawionych pestycydami z grupy neonikotynoidów, na których użycie w drodze wyjątku zgodę wyraziło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pszczoły zamieszkały na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że w ulach zamontowanych na dachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu zamieszkały pszczoły. W ulach znajdują się 3 pszczele rodziny (ok. 12 tys. pszczół).

Image

Jesteśmy kołem terenowym Dolnośląskiego Związku Pszczelarzy we Wrocławiu

O naszym koleole

Porady

Info