Oferta matek pszczelich od naszego kolegi z koła Piotra Spędzia

Oferuje matki pszczele po materiale reprodukcyjnym:

  • jednodniowe 30 zł/szt
  • unasiennione naturalnie 100 zł/szt

Charakterystyki dostępnych linii poniżej:

Buckfast KB - sprowadzona z Danii, pszczoła bardzo spokojna o dużych walorach użytkowych,tworzy silne i bardzo silne rodziny, pszczoły trzymają się plastra, są nierojliwe, zabarwienie pszczół żółte.

Krainka Car Wielka - Pszczoły tej linii mają szare ubarwienie , z możliwością wystąpienia brązowego paska na IV tergicie. Linia odznacza się dynamicznym rozwojem wiosennym i tworzy rodziny silne i bardzo silne. Linia miodna, pszczoły wykazują tendencję do ograniczania czerwienia matki przy obfitych pożytkach. Jest przystosowana do gospodarki w ulach stojakowych, gromadząc zapasy w nadstawkach. Pszczoły są łagodne ,dobrze trzymają się plastra. Są wybitnie nierojne, po pożytku rzepakowym rzadko wchodzą w nastrój rojowy łatwy do zwalczenia. Linia bardzo dobrze zimuje nawet w warunkach łagodnych zim. Hodowla oparta jest na imporcie wyselekcjowanego materiału z Austrii i Niemiec. (żródło: Pasieka Smaruj)

Krainka Celle - charakteryzuje się bardzo dynamicznym rozwojem wiosennym oraz wysokim poziomem higieniczności. Zimują bardzo dobrze, po dopływie pierwszego wiosennego pyłku matki rozpoczynają bardzo intensywne czerwienie. Rodziny osiągają dużą siłę już na wczesnowiosenne pożytki, wykorzystują bardzo dobrze także pożytki spadziowe. Nie są rojliwe, przy braku pożytku, załamaniu pogody lub ciasnocie w ulu silne rodziny sporadycznie mogą wejść w nastrój rojowy, jednak po zastosowaniu odpowiednich zabiegów dają się stosunkowo łatwo z niego wyprowadzić.

Kontakt

tel.: 883 363 740
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Image

Jesteśmy kołem terenowym Dolnośląskiego Związku Pszczelarzy we Wrocławiu

O naszym koleole

Porady

Info